Wyszukiwarka
Menu główne
Menu lewe
KOLEGIUM PRACOWNIKÓW SŁUŻB SPOŁECZNYCH W ŁODZI
KOLEGIUM PRACOWNIKÓW SŁUŻB SPOŁECZNYCH W ŁODZI
Szkoła powstała 1.09 1967 r. pod nazwą Państwowa Szkoła Pracowników Socjalnych w Łodzi z siedzibą przy ul. Piotrkowskiej 263.Od 1.01.1993r. zmieniła się nazwa szkoły. Zostaliśmy mianowani Szkołą Policealną Pracowników Służb Społecznych w Łodzi z siedzibą na ul. Snycerskiej 8.
Z dniem 1.10.2005 r. na bazie Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych powołano Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Łodzi
KOLEGIUM PRACOWNIKÓW SŁUŻB SPOŁECZNYCH W ŁODZI kształci w systemie dziennym i zaocznym. O przyjęcie do szkoły mogą ubiegać się kandydaci, którzy mają wykształcenie średnie i zdany egzamin maturalny Nauka trwa 3 lata |
Działamy na podstawie Rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 24 marca 2005 r. (Dz. U. nr 61, poz.544) w sprawie Kolegiów Pracowników Służb Społecznych – po pozytywnym zaopiniowaniu w dniu 27.06.2005 r. (DPS-VI-41110-JLM/05) przez Ministra Polityki Społecznej wniosku Marszałka Województwa Łódzkiego o utworzenie publicznego Kolegium Pracowników Służb Społecznych. Program Kolegium opracowany został w oparciu o standardy ogłoszone w Rozporządzeniu Ministra Polityki Społecznej z dnia 7 kwietnia 2005 r. (Dz. U. nr 62, poz.555) w sprawie standardów kształcenia w kolegiach pracowników służb społecznych. Kolegium w trakcie trzyletniej nauki zapewnia praktyki w wiodących instytucjach realizujących pracę socjalną w zakresie rozwiązywania problemów i kwestii społecznych. Absolwent Kolegium Pracowników Służb Społecznych otrzymuje dyplom ukończenia kolegium uprawniający do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, a po zdaniu egzaminu licencjackiego w uczelni sprawującej opiekę naukowo-dydaktyczną nad kolegium – tytuł licencjata, co rozszerza możliwości zatrudnienia w różnych jednostkach i instytucjach nie tylko w kraju, ale również za granicą. Po ukończeniu Kolegium absolwent dysponuje wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do profesjonalnego wykonywania zadań pracownika socjalnego, tj. udzielania pomocy osobom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej w szczególności z powodu:
Pracowników socjalnych mogą również zatrudniać inne instytucje, a w szczególności jednostki organizacyjne właściwe w sprawach zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu, organizacje pozarządowe prowadzące działalność w zakresie pomocy społecznej, osoby prawne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej, stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych.
Zapoznaj się z warunkami rekrutacji >> |
Informację wprowadził(a): administrator (2023-02-22 08:29:22)
Informację zmodyfikował(a): administrator (2023-10-27 11:34:05)
Liczba odwiedzin: 1452