Wyszukiwarka
Menu główne
Menu lewe
Przegląd prasy pedagogicznej
LUTY 2025
- Kubuś Puchatek – miś, który uczy przyjaźni i empatii w przedszkolu / Julita Pasikowska-Klica. // Wychowanie w Przedszkolu. – 2025, nr 1. „Kubuś Puchatek, sympatyczny miś, który zdobył serca milionów dzieci na całym świecie, jest postacią, której nie można zignorować w edukacji najmłodszych. To bohater, którego wspominamy z radością, ponieważ książki o nim to znacznie więcej niż tylko urocze opowieści o przygodach misia i jego przyjaciół. To pełne mądrości historie, które uczą przyjaźni, empatii oraz tego, że każda, nawet najdrobniejsza cecha, czyni nas wyjątkowymi.”
- Rewolucja w roku szkolnym. Trzy semestry i nowe ferie / Piotr Wiewióra. // Portal Samorządowy. – 2025, 1 lutego. „Ministerstwo Edukacji Narodowej ma rewolucyjne pomysły na zmiany w roku szkolnym. Chce wprowadzić nowe ferie jesienne i trzy semestry zamiast dwóch. Uzasadnieniem są przemęczenie dzieci i nauczycieli.”
- Techniki uważności w pracy nad własną odpornością psychiczną / Joanna Flis. // Polonistyka. – 2025, nr 1 (styczeń-luty). „Aby pomagać innym, należy w pierwszej kolejności zaopiekować się sobą. Przymierze terapeutyczne, którego podstawą jest akceptacja, szacunek, otwartość i empatia wobec drugiego, ma szansę stać się dużo bardziej autentyczne, jeżeli postawy te charakteryzują również terapeutę w jego relacji z samym sobą. Jak zadbać o samego siebie?”.
- Uczyć się radości / Agata Sierota. // Remedium. – 2024, nr 12. „Co czyni nas szczęśliwymi? Jak dostrzegać to, co może być dla nas źródłem radości? By odpowiedzieć na te pytania, musimy uświadomić sobie nasze cele życiowe, marzenia, aspiracje, wiedzieć, co jest dla nas subiektywnie istotne.”
- W poszukiwaniu równowagi. Jak nauczyć się powracać do siebie? / Malwina Huńczak. // Charaktery. – 2025, nr 1-2. „Zrównoważone życie to stan optymalnego zdrowia we wszystkich jego aspektach: relacjach, związku, pracy, kondycji, zdrowiu czy emocjach. Równowaga życiowa kojarzy mi się z wewnętrznym oparciem, poczuciem komfortu i bezpieczeństwa. Jednak by móc ją zachować na dłużej, konieczne jest nieustanne dążenie do niej i balansowanie między różnymi priorytetami i potrzebami.”
Data dostępu: 5.02.2025
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Jędrych (2024-01-24 11:11:33)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Jędrych (2025-02-06 13:23:33)
Liczba odwiedzin: 783
Informację wprowadził(a): Jarosław Jędrych (2024-01-24 11:11:33)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Jędrych (2025-02-06 13:23:33)
Liczba odwiedzin: 783